Webshop - ponúka

tapety

vysokej kvality a luxusné

tapety

Prvé kroky

 

Prvý krok:

Je potrebná dôkladná príprava.
Skôr ako začnete tapetovať, najdôležitejšie pravidlo je, aby bol povrch suchý, rovnomerný hladký. Začnite tým, že v miestnosti vypnete prúd. Zo zásuviek a spínačov odstráňte kryt.
Odporučuje sa odtrániť rámové lišty nachádzajúce sa na zemi a na plafóne. Dobrá rada: očíslujte zadnú stranu každej lišty, aby ste vedeli kam patria, uľahčíte si tým robotu pri ich vrátení na miesto. Zo stien odtráňte všetky vešiaky, následne zhodnoťte povrch steny.

Tapetovaný povrch:

Postarajte sa o to, aby boli všetky uvoľnené tapety dôkladne zoškiabané, obzvlášt v rohoch a pri rámových lištách. Ak odstraňujete textilné tapety, je potrebné odstrániť celú kryciu vrstvu. Zbrúste alebo odrežte všetky spoje, kde sa jednotlivé vrstvy tapiet prekrývali a vyplňte všetky diery, praskliny a nerovné miesta v stenách, aby ste dosiahli hladký povrch. Na vyplnenie väščích dier použite tmel alebo podobnú látku. Po uschnutí opatrne zbrúste vyplnenú oblasť podľa pokynov výrobcu.
 
Sklené vlákno a iné tkaniny:

Očistite celý povrch za pomoci riedidla a dôkladne ho opláchnite. Na celý povrch naneste separovanú vrstvu a potom ju zošmirgľujte. Oprášte celý povrch a natrite ho lepidlom.
Textilné a podobné tapety:

Odstráňte staré tapety. Použite škrabku ak sa tapety ťažšie odstraňujú. Vyplňte všetky diery a praskliny a vyplnenú oblasť potrite lepidlom. 
Maľovka:

Farbu odstráňte za pomoci riedidla a povrch dôkladne umyte. Uvoľnenú omietku zoškrabte zo stien. Vyplňte všetky diery a praskliny v stene a zbrúste povrch do hladka.
Betónový a omietnutý povrch:

Vyplňte všetky nerovnomerné miesta stien. Na celý povrch naneste separovanú vrstvu a potom ju zošmirgľujte. Oprášte celý povrch a natrite ho lepidlom. 
Drevené dosky a dosky z podobného materiálu:

Vyplňte všetky diery po klincoch a skrutkách. Škáry medzi kachličkami vyplňte tmelom alebo lepidlom a lepiacou páskou. Praskliny vyplňte sádrou. Zošmirgľujte a potom prelepte celý povrch. Naneste jednu zásaditú podkladovú vrstvu k spojom medzi doskami, aby ste sa vyhli voľným rohom.  Ostatné podrobnosti si môžete preštudovať tu: www.tapetacenter.hu (Kliknite sem!)


 

-->