Webshop - ponúka

tapety

vysokej kvality a luxusné

tapety

Hlavná stránka arrow Rady k tapetovaniu arrow Všetko čo je potrebné vedieť o nanášaní švédskych tapiet!
Všetko čo je potrebné vedieť o nanášaní švédskych tapiet!

Ak použijete papierové tapety, natrite lepidlom všetky pásy tapiet, nechajte lepidlo nasiaknuť, potom tapety naneste na stenu tak, aby prekrývli nasledujúci pás tapiet o 2-3 mm.  

Nanášanie paierových tapiet:

Rezanie tapiet:
1.    Skontrolujte, či majú všetky kotúče tapiet rovnaké výrobné číslo, predídete tým použitiu tapiet podobného odtieňa/farby. Pozrite si tiež, či sa tapety nanášajú vedľa seba, alebo tak, aby navzájom prekrývali.
2.    Odmerajte vzdialenosti medzi podlahou a plafónom a pridajte 2-3 cm. Dbajte aj na to, aby boli vzory zosúladené.
3.    Naraz narežte iba 5-10 pásov tapiet. Používajte ostrú, oceľovú čepeľ alebo nôž na tapety.
4.    Na zadnú stranu každého pásu tapiet nakreslite šípku, aby ste vedeli, ktorým smerom sa majú nanášať.
Potieranie tapiet lepidlom:
1.    Umiestnite narezané pásy tapiet tvárou dolu na stôl. Okraj hornej časti musí byť pri okraji stola, kým spodná časť o niečo vyššie. Takto predídete tomu, aby sa stôl a predná časť tapety zababrali od lepidla. Pod konce umiestnite kúsky odrezaných tapiet alebo iné kúsky papiera, aby ste zabránili polepeniu stola.
2.    Rovnomerne pretrite celú zadnú časť pásov tapiet lepidlom, začnite od stredu, postupujte k jednotlivým okrajom.
3.    Z horného konca vyhrňte pás tapety smerom k stredu do ¾ dĺžky, zvyšok vyhrňte zo spodného konca. Pás odložte nabok a pokračujte kým nepotriete lepidlom niekoľko pásov tapiet.
4.    Nechajte nasiaknuť tapety po dobu 10 minút, alebo do tej doby, kým nebudú tapety dostatočne vlhké.
5.    Čo najskôr zotrite prebytočné lepidlo z prednej časti tapiet za pomoci čistej, vlhkej špongie. Nešúchajte, ale použite dostatočné množstvo vody na odstránenie lepidla.
Nalepovanie tapiet:
1.    Prvý pás tapety umiestnite vedľa okna, podľa možnosti k oknu obrátenému na juh, aby ste sa vyhli tieňom pri ich prikladaní. Umiestnite jeden zvislý pás vo vzdialenosti asi jednej šírky tapiet od rohu okna.
2.    Rozbaľte hornú časť pása tapety natretého lepidlom a zaveste ho vedľa rohu tak, aby presahoval na plafón o niekoľko cm. Dbajte o to, aby bol prvý pás úplne zvislý, pretože ak nie je, nebudú zvislé ani ďalšie pásy!
3.    Rozbaľte spodnú časť a prilepte ju k stene.
4.    Použite štetec na tapety, aby ste mohli tapety pritlačiť k stene. Začnite od stredu a postupujte smerom k okrajom. Presvedčte sa o tom, že tapety sú riadne pritlačené pozdĺž spodného a horného lemu.
5.    Pekne odráňte nadbytočné tapety za pomoci ostrého rezného nástroja. Z okrajov a ostatných povrchov odstráňte lepidlo pomocou vhlkej špongie.
6.    Tapety sa väčšinou nanášajú dotykom okrajov, preto sa presvedčte o tom, či sú okraje pevne prilepené k stenám.
7.    Ak sa musia jednotlivé pásy umiestniť tak, aby sa prekrývali, zaveste pásy s 2-3 centimetrovým prekrytím.
8.    Lepidlo na prednej časti tapiet je potrebné okamžite odstrániť pomocou vlhkej špongie.
9.    Opakujte kroky 2 až 5.
 
Vonkajší roh:

1.    Odmerajte vzdialenosť medzi rohom posledného pásu a rohom steny. Pridajte 20 mm a odrežte tapety na potrebnú šírku. Narežte malé otvory na spodku tapiet, aby sa mohli v rohoch pekne urovnať.
2.    Zoberte si odrezaný kus, ktorý bude prekrývať posledný pás o 10-15 mm (toto je vhodné použiť aj vtedy, ak používate vzorované tapety a jednotlivé vzory musia pasovať).
3.    Nesmie sa stať, aby tapety končili priamo v rohoch, musia končiť 5 mm za nimi, zabránite tým tomu, aby sa natrhli keď sa o ne niekto oprie.
 
Vnútorný roh:

1.    Najprv odmerajte vzdialenosť a pridajte 10 mm. Odrežte papier na túto šírku a prilepte ho do rohu miestnosti.
2.    Potom odrezanú časť nalepte do rohu. Použite zvislú čiaru, aby ste sa presvedčili, či je pás naozaj zvislý.
 


Image

 


-->